Kamień zamiast otynkowania.

Kamień zamiast otynkowania.

|15 sierpnia 2016

JAK NADAĆ WNĘTRZU NIEPOWTARZALNY CHARAKTER? WYKOŃCZENIA ARANŻACJI MIESZKANIA, KTÓRE INSPIRUJĄ.

Oryginalne pomysły mogą zamienić nudną aranżację w pełne charakteru mieszkanie. Mocne akcenty kolorystyczne, nietuzinkowe ścienne materiały ozdobne, czy niebanalne meble nadadzą czterem kątom wyrazistego charakteru.

Zamiast korzystać z szablonowych stylizacji warto do mieszkania wprowadzić cząstkę siebie. W pomieszczeniach nie powinno zabraknąć elementów wyposażenia, które we właściwy sposób podkreślą zainteresowania i charakter lokatorów.

Ciekawy motyw ozdobny na ścianie to pierwszy krok do nadania mieszkaniu indywidualnego charakteru. Jednym z ciekawych i inspirujących motywów jest zastosowanie kamienia zamiast tradycyjnego otynkowania. Stanowi on niezwykle atrakcyjną oprawę dla mebli, sprzętu RTV ale także bazę dla stylistyki całego mieszkania. Istotne jest jednak, żeby materiał ten nie miał dla siebie konkurencji, nie należy go bowiem zestawiać z innymi, ciężkimi fakturami, czy zbyt krzykliwą kolorystyką. Kamień najlepiej będzie wyglądał wkomponowany w jasne otoczenie: biele, beże i szarości. To również inwestycja, która ze względu na trwałość i odporność na zniszczenia przez lata nie straci na wartości estetycznej. Zmiękczenia surowości tego materiału w aranżacji możemy dokonać za pomocą lekkich dodatków takich jak obrazy z barwnymi ramkami, kwiaty, czy drewniane półki z książkami. Podkreślenie struktury surowca zapewni nam oświetlenie punktowe w postaci halogenów, z których światło zostanie skierowane na profil ściany.

Lascar_2-2