Trendy na każdą porę roku!

Trendy na każdą porę roku!

|24 kwietnia 2018
Wiosna to okres, kiedy wszystko budzi się do życia. Jest to czas na rewolucje w aranżacji wnętrz, na odświeżenie wnętrza domu i dodanie mu kolorów. Nasz sufit nabierze enegrii jeśli ożywimy go innymi kolorami niż biały. W jaki sposób podkreślić charakter pomieszczenia poprzez pomalowanie sufitu? Jeśli nasze pomieszczenie jest małych rozmiarów warto użyć jaśniejszych pastelowych kolorów lub odcieni szarości. Należy przy tym pamiętać, by odcienie, które stosujemy nie były zbyt intensywne i przytłaczające.
Chcąc ozdobić sufit, oprócz pomalowania go, możemy powiesić także jaskrawsze lampy i inne elementy dekoracyjne. Przy wyborze takich ozdobień, należy się kierować przede wszystkim specyfikacją pomieszczenia, rodzajem umeblowania i ilością światła naturalnego dochodzącego do niego. Pomieszczenie, które jest estetyczne ozdobione, z powodzeniem możemy zostawić sobie na dłużej niż tylko na wiosnę!

Jak dodać charakteru kuchni?

Dotąd w kuchniach dominowały przede wszystkim jasne barwy. Teraz spróbujemy zaakcentować ją dodając czerni. Czarne meble wyglądają drogo i luksusowo. Jeszcze lepszy efekt uzyskamy używając szkła ornamentowego na frontach szafek. Oprócz dodania w ten sposób ekskluzywnego desingu meblom, zabezpieczymy je także przed zarysowaniami i śladami po palcach. Dodając fornirowane elementy, kojarzące się z naturą, dodatkowo ocieplimy kuchnię.

Odrobina czerwieni!

Nawet niewielka ilość czerwieni w postaci takich dodatków jak czerwone krzesło lub front szafy wspaniale ożywi pomieszczenie. Dozwolone są również inne intensywne kolory, które przełamią jasne wnętrze dodając mu charakteru i ocieplając je.

Zdobienia kwiatami!

W tym sezonie trendem są również żywe kwiaty, którymi przyozdobimy blat kuchenny czy stół w jadalni. Takie proste rozwiązanie wniesie do pomieszczenia powiew wiosennego powietrza. Co do wyboru kwiatów- pozostawiamy tu całkowitą swobodę. Możemy dobrać sobie takie, jakie przypadną nam do gustu.